Встановлення/заміна блоку живлення

Блок живлення ПК

Розкажу вам як замінити або встановити блок живлення в ваш ПК без сторонньої допомоги. Зокрема, ця стаття являється загальною і для різних ПК, в залежності від комплектації і виробника, може бути різною.

 

Для роботи потрібно всього одну хрестовидну викрутку і трохи терпіння. І перед початком робіт скажу, хоч імовірність пошкодити комп’ютер не велика, але все ж, замінюючи або встановлюючи деталі ПК, вся відповідальність лягає на вас, тому якщо у вас ще є гарантія на пристрій ліпше скористатись нею.

1. Для початку відключіть комп’ютер від електричної мережі.

Витягніть з тильної сторони корпусу усі штекери і шнури, пізніше витягніть системний блок на добре освітлене і просторе місце.

ПК

 

2. Тепер необхідно відкрутити ліву бічну стінку корпусу(2 шурупа з тильної сторони).

Для зручності виконання роботи положіть системний блок на бік.

Блок живлення обведений овалом, саме його нам треба відключити від материнської плати 1, CD-ROMа 2, вінчестерів 3.

3. Від’єднайте блок живлення від материнської плати. Від’єднайте 1 і 2 роз’єми, вони можуть мати спеціальні защіпки, які необхідно натиснути і потягнути роз’єм на себе. В деяких випадках роз’єми можуть важко піддаватись, це нормально, потрібно прикласти трохи більше сили, АЛЕ будьте уважні, щоб не перебільшити з силою, бо можна пошкодити плати.

Материнська плата

4. Від’єднуємо блок живлення від CD-ROM

5. Настав час від’єднати наші вінчестери(жорсткі диски). Вони також з’єднані з блоком живлення по одному кабелю на вінчестер.

Жорсткі диски

Не дивуйтесь якщо у вас зовсім інші кабелі на вигляд, просто існують різні стандарти і у старіших версіях комплектуючих кабелі були громіздкішими і застосовувались до інших роз’ємів. У новішій специфікації SATA кабелі побудовані по іншій моделі.

6. На даному етапі у нас повинні бути відключені усі кабелі, які забезпечували наш елементи нашого комп’ютера струмом. Тепер відкрутимо шурупи з тильної сторони, що кріплять сам блок живлення і витягнемо його з корпусу.

Ось що ми повинні отримати=))

7. Ось наш новий блок живлення

Блок живлення ПК

Необхідно всі кабелі приєднати в відповідності, як і  від’єднували.

Блок живлення ПК

Саме товстіше скупчення дротів – це кабель живлення материнської плати, також до плати приєднюється чотирьохжильний квадратний роз’єм.

Під’єднюємо живлення материнської плати в роз’єми позначені в пункті 3.

8. Аналогічно під’єднюємо жорсткі диски і CD-ROM, думаю проблем з цим не виникне. У вас скоріше за все залишаться незадіяні кабелі, вони проектуються як резервні і необхідні для більшої кількості жорстких дисків, CD-ROMів і іншого.

9. Ну і останній штрих- закріпіть блок живлення шурупами, закрийте кришку корпусу комп’ютера і загвинтіть її

 

Все! Ми замінили блок живлення!

П.с. насправді на практиці все набагато легше і цікавіше, ніж у цій нудній статті=)))Чекаю відгуків!