Материнська плата

Материнська плата (у комп'ютерній термінології Motherboard або просто MB) — це базовий пристрій системного блоку, в який вставляються всі інші пристрої. Саме материнська плата об'єднує і зв'язує між собою всі пристрої комп'ютера, а також регулює їх спільну роботу. Можна сказати ще і по-іншому: через материнську плату всі пристрої комп'ютера спілкуються між собою, обмінюються інформацією і взагалі можуть один з одним разом працювати.

Материнську плату ще інколи називають системною платою, а на комп'ютерному сленгу вона «мать», «материнка», «матуся», «мамаша». Отже не дивуйтеся з фраз типа: «У мене вчора мамаша глючила, я над нею цілу годину бився, поки все нормально запрацювало». Зазвичай материнська плата розташовується вертикально, уздовж однієї з бічних стінок системного блоку і має розмір майже зі всю бічну стінку.

Досить часто зустрічаються материнські плати, в які виробники спочатку включили (інтегрували) який-небудь пристрій - наприклад, звукову плату (що відповідає за роботу із звуком), відеокарту і мережеву карту. Такі об'єднання не дуже хороші і надійні, але вони істотно зменшують вартість комп'ютера.