Порівняння CMS систем для створення інтернет-магазинів

Сьогодні представляю вашій увазі теоретичну статтю, кодингу не буде, просто виникла потреба в порівнянні CMS для створення інтернет-магазину, думаю комусь стане в пригоді.

Порівняння поверхневе (на основі даних з інтернету), без розбирання в їхньому коді. Будуть порівняні як платні, так і безплатні системи. Порівнявши системи, буде складено рейтинг.

Потрібно також добре розуміти специфіку завдання (чи це повноцінний інтернет-магазин (з функцією оплати на такому, основний канал продажів через інтернет) чи інтернет-вітрина (тільки прийом замовлень на сайті і подальша доставка та оплата)).

Системи, які я одразу ж викинув з рейтингу — це 1С-Бітрікс (за посередню версію продукту близько 5тис. грн. [спасибі, не треба=))]), Shop-Script (доволі непогана платформа по описах, але відмічають важкість додавання власних скриптів та ціна [окрема версія – 10тис.р або 800руб/міс на їхньому сервері])), Shopcms (ліцензія порядку 50$, небагато, але офіційний сайт навів на думку, що з системою не все гладно [в правах ще стоїть 2012 рік, але це пусте; демосайт на запустився, а вибив мені наглу помилку; деякі розділи ще в розробці]), Amiro CMS (приблизно 360$, популярний двигунець), ImageCMS (350$, зате багато позитивних відгуків).

Відкинув практично всі платні CMS наведені вище, бо вважаю, що за таку ціну на ліцензію зможуть оплатити тільки серйозні замовники і великі фірми. А дуже часто буває, що потрібно зробити якісний сайт і з мінімальним бюджетом.


Йдемо далі:

Оscommerce (погані відклики в сторону його застарілості і невідповідності сучасності (тільки почали впровадження MVC); також не помітив сильного комюніті, зате показники швидкості роботи хороші).
Українська локалізація тільки для старішої версії.

Zend cart (інша гілка розвитку Оscommerce; по записах кращий за попереднього, але оф. сайт не справляє враження; мало плагінів).
Українська локалізація немає.

OpenCart (серйозна система, оф. сайт дає зрозуміти, що система розвивається; хороше демо; безплатна система; велика кількість модулів і шаблонів [є платні, але й багато безплатних], є українське комюніті).
Українська локалізація присутня.

PrestaShop (видно що система жива і розвивається; сайт сильний; в демо видно всю роботу; безкоштовна система; великиииим мінусом є те, що модулі всі платні (майже всі) і то ціни в районі 200 баксів за модуль=().
Українська локалізація присутня.

Joomla+Virtue Mart (переваги і недоліки Joomla детально не буду описувати, це популярна система; велика з розгалуженою структурою і багатьма доповненнями; має дуже сильне комюніті.) Стандартно інтернет-магазин не входить в Joomla, тому треба доставляти додаткові модулі. Чому саме Virtue Mart? Цей модуль безплатний і дуже поширений. Недоліком такого сайту буде, як пишуть, доволі повільна робота (Joomla через свою громіздкість працює не дуже швидко).
Українська локалізація присутня.

PHPShop (мінімальна система; функціоналу безкоштовної системи не вистарчає; ціна PHPSHOP START в районі 100$, але й тут недоступні електронні платежі, коментарі…)
Укр. локалізація незнайшов.

HostCMS (в безплатній редакції HostCMS.Халява дозволяє створювати інтернет-магазин початкового рівня; за щось краще все ж прийдеться заплатити).
Українська локалізацію незнайшов (проте перекласти самому не повинно бути важко).

php5shop (самописний сайт; скоріше за все одного або кількох людей; відповідно стандартний функціонал; не дуже красивий дизайн, але все робоче; для маленьких магазинів підійде)
Укр. локалізацію незнайшов.

Magento (дуже серйозна система; популярна на Заході, в СНГ менш популярна; багатофункціональна; багато документації і хороша підтримка; мінуси: важкий програмний код; важкість освоєння системи)
Укр. локалізація присутня.

 

Висновки рейтингу систем інтернет-магазинів:

Загальна картина наступна

1. OpenCart

2. PrestaShop

3. Magento

4. Joomla+Virtue Mart

4. Оscommerce

5. HostCMS

6. Zend cart

7. php5shop

8. PHPShop

 

Проте після того, як я встановив OpenCart і почав в ньому розбиратись, зрозумів,що не все так добре, н-д, не дуже сподобалось встановлення тем, які заміняють якісь файли в інших папках. Також стандартного функціоналу не достатньо=(

Тому я встановив PrestaShop, ця система зразу мене порадувала, сподобалась адмінпанель і управління товарами/категоріями, має набагто ширший функціонал, аніж OpenCart.

Якщо потрібно створити інтернет-магазин швидко, якісно і за невеликі гроші (а як вийде то і безплатно), то рекомендую обирати між PrestaShop (функціональніша система) або OpenCart (теж дуже хороша, але поступається по функціоналу).

Якщо потрібно серйозну систему для серйозного бізнесу — збирайте гроші на Amiro CMS або ImageCMS, якщо грошей немає і замовник скупий, але хоче неймовірного — сідайте вчити Magento.

 


Я взагалі вважаю, що слід викреслити з рейтингу системи PHPShop, php5shop, HostCMS, Оscommerce, Zend cart. Вони не можуть нормально конкурувати з іншими системами, в певному сенсі через свою специфіку, поясню окремо для кожного на мою думку:

- PHPShop (для нормального сайту потрібно вкласти багато грошей, локалізації немає…ліпше ці гроші вкласти в плагіни для OpenCart або PrestaShop)

- php5shop (слабенька система, яка не може конкурувати з іншими, підійде для дуже маленького бізнесу)

- HostCMS (дуже пристойна система, але все ж закордонні кращі та й немає локалізації)

- Оscommerce (система, яка вважається застарівшою і яка пережила свій пік слави, відгуки про ядро не дуже позитивні)

- Zend cart (проект, який не має великого поширення; мало плагінів; незнайшов комюніті в снг)

 

Чекаю ваших відгуків, можливо зауважень щодо правильності цього рейтингу. Все врахуємо=)

 

 

P.S. Ця стаття не є рекламного змісту. Стаття не має на меті дискримінувати/зменшити вартість/нанести матеріальну шкоду будь-якій з перечислених систем. Вся інформація отримана з доступних інтернет-джерел, а також на основі власних спостережень та роботи з системами.