Огляд Photoshop
«Великий» Photoshop(читається по-нашому як Фотошоп) такий відомий графічний редактор з масою уроків і різноманітних туторіалів на нього, що вибір просто приголомшує. Навіть на рідній мові уже є достатньо статтей і відеоуроків для освоєння цієї програми.
Чому така велика популярність цього продукту? Photoshop дійсно дуже якісний графічний редактор для растрової графіки, він включає всі необхідні функції для обробки зображень/фотографій або для створення своїх власних малюнків. Компанія-розробник, якою являється Adobe, створила зручний інтерфейс та функціональність, забезпечивши безліч простору для творчості в створенні графіки.
Переваги від освоєння програми очевидні, якщо ви простий користувач, ви зможете помістити вашу фотографію у рамку, виправити ефект «червоних очей», відкадрувати вашу фотографію і таке інше; якщо ж ви дизайнер або художник ви зможете створити власну красиву графіку, ілюстрації, створити цікаві ефекти у фотографіях і так далі.
Отже, приступимо до опанування цієї програми. І перший урок буде присвячений інтерфейсу Photoshop. Це буде корисним для швидкого орієнтування у програмі, згодом, якщо ви будете практикуватись у програмі всі основні команди і гарячі клавіші ви запам’ятаєте.
Буду розглядати Photoshop CS3, бо вважаю його оптимальним по потребуючим ресурсам і функціоналом. Використовую англомовний Фотошоп, раджу вам використовувати саме англійську версію це має в підґрунті декілька причин(оригінальніс ть, легкий перехід на іншу мову вподальшому, поширеність).
Інтерфейс програми в основному включає 4 області:
-меню(1)
-панель опцій інструментів(2)
-панель інструментів(3)
-додаткові панелі(4,5,6)
Якщо створити новий документ, то з’явиться робоча область білого кольору, де можна малювати, обрізати і т.п.
Меню включає такі пункти як:
File(створення файлів, друк, збереження і інше)
Edit(функції для роботи з редагуванням)
Image(функції для корегування зображень, робочої області)
Layer(функції роботи з шарами(про них в наступних уроках))
Select(робота з виділеними областями)
Filter(різноманітні ефекти)
Analysis(містить різноманітні вимірювальні функції)
View(функції роботи з відображенням програми і зображень)
Window(містить усі доступні палітри, які можна додавати або ховати в програмі)
Help(Допомога)
Панель опції інструментів(позначена цифрою два на першому малюнку) змінюється в залежності від вибраного інструмента і забезпечує налаштування інструментів(н-д, розмір кисті для малювання).
Панель інструментів(цифрою 3) забезпечує доступ до усіх інструментів, їх ми будемо використовувати для роботи над зображеннями. Інструменти можна виставити у один або два ряди, для цього натисніть перемикач вверху панелі
Додаткові панелі справа містять безліч вкладок і опцій, їх можна переміщувати по області програми,міняти місцями, збільшувати або зменшувати, згортати і вимикати.
Кнопкою панелі можна мінімізувати.
За відображення панелей відповідає меню Window. Зокрема основні панелі, які потрібно мати на виду, це —
History(Історія),показує історію ваших дій(позначена цифрою 4)
Swatches(Зразки), палітра кольорів(цифра 5)
Layers(Шари), обов’язкова панель, за допомогою неї легко маніпулювати зображенням(цифра 6)
Загалом налаштування робочого місця — це ваші забаганки і смаки,але я б не радив переставляти панелі. Стандартне розташування залишає достатньо вільного простору для редагування зображень і швидкий доступ до панелей.
Можливо з уроку не все зрозуміло, але навички і розуміння приходять з практикою, тому незабаром чекайте ще уроків по Фотошопу.