Встановлення Python на Windows

Привіт усім!
Сьогодні розкажу як встановити інтерпретатор Python (читається як «пайтон»)  на Windows машину.

Що таке Python можете прочитати в статті Основи Python.

Для встановлення використовується стандартний інсталятор для Windows, це суттєво полегшує інсталяцію для новачків.
Отже, переходимо на офіційний сайт Python — www.python.org у розділ Download — www.python.org/download

Завантажуємо версію 2.7.5. Я вибрав саме її, тому що вона на даний час використовується більше, ніж нова версія Python 3.3.2, а також  для неї доступно більше зовнішніх бібліотек.

Проходимо стандартну інсталяцію, при виборі компонентів нічого не змінюємо і йдемо далі.

 

По-замовчуванню, Python встановлюється в наступний шлях C:\Python27\

Переходимо туди після встановлення і бачимо наступне дерево папок і файлів.

Нас цікавить файлик python.exe, він запускає інтерпретатор, що буде розуміти нашу мову програмування. Запускаємо його.

Нагадує командну консоль, правда ж?=)
До речі, зауважу зразу ж, що якщо ви маєте намір програмувати на python тоді вам варто розібратись з стандартною командною консолю Windows-a (перехід по папках, створення папок, відкриття файлів), це до речі буде у нагоді в будь-якому випадку. Це не займе багато часу і не потребує глибинного вивчення консолі, достатньо знати основи.

Як бачите інтерпретатор запустився і код виконується (обчислення суми і вивід повідомлення), отже встановлення пройшло успішно. Звісно з цього вікна ми можемо програмувати на python, але це поганий варіант, він підходить тільки для неважких і коротких задач, а в іншому випадку потрібно використовувати будь-яке середовище розробки на ваш смак (для початку достатньо і Notepad++).

Файли програми на мові Python мають розширення .py

Створимо файл index з таким розширенням і запишемо туди наступний код

print "Hello World"

Щоб інтерпретатор Python виконав цей файл і вивів нам повідомлення «Привіт Світе», нам потрібно з командного рядка (командної консолі) виконати його з допомогою інтерпретатора. Відкриваємо консоль.

Тепер нам необхідно увійти в папку з Python-ом , і потім вказати інтерпретатору шлях до файла, який треба виконати. Зауважте, що у вас, скоріше за все, будуть інші шляхи до папок, врахуйте це!

Погодьтесь, запускати кожного разу скрипти таким чином ну дуже ефективно, бо завжди треба вказувати шлях до інтерпретатора, але вихід з цієї ситуації є — відредагуємо змінні середовища в Windows-i, що дозволить нам не вказувати кожного разу шлях до папки з python. Клацніть правою мишкою на Мій комп'ютер і відкрийте  вікно Властивостей системи.

Далі слідуйте по скріншотах і додайте шлях до python в змінну path.

 

Потрібно додати два шляхи - перший це власне шлях до папки з пайтоном, а другий потрібен (як вказано в документації) для запису певних файлів при встановленні додаткових бібліотек для пайтона.

Після цього в командному рядку виконання уже не потрібно використовувати весь шлях до python, а достатньо увійти в папку з  скриптом (в моєму випадку це робочий стіл), набрати python index.py і скрипт виконається.

Тепер, коли ви маєте встановлений інтерпретатор можете почати вивчати мову Python


Щасти вам!

Якщо виникли питання — задавайте їх в коментарях=)