Створення бази даних в phpMyAdmin

При роботі  з сайтами майже завжди необхідно звертатися до бази даних(або скорочено БД), це потрібно і при розробці сайту, тестуванні певних модулів  так і  при встановленні будь-якої CMS(Що таке CMS).  Тому в цій статті я покажу як просто можна створити базу даних до якої ви вподальшому зможете звертатись. Для створення будемо використовувати систему phpMyAdmin.

 

Щоб мати можливість зайти  в phpMyAdmin, треба щоб він був встановлений або на вашому локальному сервері або хостингу в інтернеті.

 

Щодо хостингу в інтернеті, то phpMyAdmin використовується практично всюди і щоб попасти до нього необхідно тільки знайти лінк на нього десь в панелі управління хостингом.

Щоб запустити  phpMyAdmin  на локального сервері  необхідно в вашому браузері перейти по певному адресу:

Denwer   — localhost/Tools/phpMyAdmin/

XAMPP  — localhost/phpmyadmin

WAMP — localhost/phpmyadmin

LAMP — localhost/phpmyadmin

Як бачите практично у всіх середовищах розробки адреса та сама, окрім Денверу.

Якщо ви ще не маєте встановленого локального серверу, то прочитайте статтю Як встановити Денвер (Denwer)

Отже, заходимо в phpMyAdmin і бачимо наступне вікно

Вікно поділене на 3 колонки(зліва направо): список ваших баз даних, робота з базами даних, дані про версії встановлених компонентів і додаткова службова інформація.

Зверху розміщено горизонтальне меню з яким прийдеться дуже часто працювати.

В секції Interface ми маємо змогу налаштувати інтерфейс програми: мову,стиль, колір і кегль  тексту.

Повернемось до створення бази даних

В секції MySQL localhost створюємо нову базу даних. В полі Create new database вписуємо назву бази(у моєму випадку newsite), а у випадаючому списку можемо вибрати кодування нашої БД. Про кодування треба говорити окремо, тому можете не вказувати конкретне кодування, а залишити значення за замовчуванням. Тиснемо кнопку Create і БД створена.

Зліва бачимо створену свою базу під якою пише «No tables found in database», що означає  база даних не має ні одної таблиці. З допомогою поля Create new table on database можна додати таблиці до бази.

phpMyAdmin має набагато більше функцій і команд  для керування, редагування, копіювання, видалення даних з БД, які ми постараємось розглянути в наступних уроках.

Тепер коли ви маєте власну базу даних можна застосовувати її, наприклад, для встановлення CMS. При цьому CMS потребує вводу даних про користувача-власника бази даних.

Пам’ятайте, що стандартний користувач на локальному сервері phpMyAdmin — це root без паролю.

Хостинги ж видають вам логін і пароль  до вашої бази даних.

 

Надіюсь стаття була вам корисна, хоча створювати базу даних, як ви переконались, дуже легко.