Встановлення локального серверу WAMP

Я уже розповідав про встановлення локального сервера на Денвері, деякий час він мене влаштовував, поки я не наткнувся на WAMP. Після цього я користуюсь тільки ним і цілком задоволений. Він, на мою думку має ряд переваг перед Денвером, але все по порядку. Якщо ви ще досі незнаєте чи потрібен вам сервер для веб-розробки, тоді почитайте статтю що таке локальний сервер і для чого він потрібен.

WAMP (Windows Apache MySQL PHP) — комплекс програмного забезпечення для Windows систем, який дає змогу швидко розгорнути сервер для розробки або надання веб-сервісів.

Для користувачів Linux існує аналогічне програмне забезпечення — LAMP.

Наведу зразу кілька переваг через які я користуюсь саме WAMP-ом:

- надійність і легкість при встановленні/роботі

- красивий інтерфейс

- зміна конфігураційних файлів через інтерфейс програми

- продумана стартова сторінка сервера

 

Тепер перейдемо власне до інсталяції.

Крок1. Переходимо на сайт www.wampserver.com/en/

Натискаємо в меню Download, побачимо кілька версій програми для завантаження. Вибираємо необхідну нам (в залежності від вашої Windows та версій програм, які включені в збірку).

 

Крок2. Завантажуємо файли

Я обрав наступну збірку 32 bits & PHP 5.4.

Не забувайте, що для роботи WAMP потрібно встановити також Visual C++ 2010 SP1 Redistributable Package. Тому завантажуємо спочатку цей пакет, встановлюємо його і після цього завантажуємо і встановлюємо WAMP.

 

Крок3. Встановлення WAMP

Встановлюється WAMP, як і всі інші програми на Windows, ніяких додаткових введень кодів, налаштувань конфігурації і такого іншого.

Думав навести тут скріншоти кожного етапу інсталяції, але вирішив, що вони стандартні і не потребують окремої уваги.

В кінці інсталяції програма спитає ваш браузер по-замовчуванню, для того, щоб синхронізуватись з ним. Вибираємо свій браузер і рухаємось далі.

 

Крок4. Запуск і робота в WAMP

Запустивши сервер, в треї системи(нижня полоска біля годинника) ви помітите значок WAMP. Він змінює світ колір під час запуску або якихось проблем, коли значок червоний – сервер ще не запустився, а коли позеленів , то можна працювати.

Клікнувши по іконці сервера, відкриється меню управління, звідси можна перейти зразу на корінь сервера або в phpMyAdmin, переглянути і внести зміни в конфігураційні файли. Внизу кнопки старту, зупинки та рестарту сервера.

В WAMP дуже добре продумано внесення певних змін в конфігураційні файли, ми просто обираємо серед списку, н-д, PHP налаштування, і ставимо галочки навпроти потрібних налаштувань. Після цього сервер сам перезапуститься, щоб внесені зміни вступили в силу.

Ну і останнє, на що ми поглянемо – початкова сторінка серверу. Заходимо в браузер і вводимо в адресу localhost, інколи браузери починають шукати дане слово через пошукові системи, тоді вводимо http://localhost. Ви повинні побачити ось таку сторінку.

На стартовій сторінці серверу вказані підключені модулі, є лінки на phpinfo() та phpMyAdmin, а внизу подані Your Projects, це всі проекти, які наявні на сервері. У мене є кілька проектів, тому вибиває їх список, у вас же має бути пусто.

До слова, всі проекти (а це ніщо інше, як папки з файлами) повинні бути розміщені в папці wamp\www

Детальніше роботу з цим сервером буде розглянуто пізніше, коли ми створимо невеликий сайт з нуля.

 

Наразі все, чекаю коментарів і зауважень.

До наступних уроків!