Встановлення локального серверу WAMP
Я уже розповідав про встановлення локального сервера на Денвері, деякий час він мене влаштовував, поки я не наткнувся на WAMP. Після цього я користуюсь тільки ним і цілком задоволений. Він, на мою думку має ряд переваг перед Денвером, але все по порядку. Якщо ви ще досі незнаєте чи потрібен вам сервер для веб-розробки, тоді почитайте статтю що таке локальний сервер і для чого він потрібен.
WAMP (Windows Apache MySQL PHP) — комплекс програмного забезпечення для Windows систем, який дає змогу швидко розгорнути сервер для розробки або надання веб-сервісів.
Для користувачів Linux існує аналогічне програмне забезпечення — LAMP.
Наведу зразу кілька переваг через які я користуюсь саме WAMP-ом:
- надійність і легкість при встановленні/роботі
- красивий інтерфейс
- зміна конфігураційних файлів через інтерфейс програми
- продумана стартова сторінка сервера
Тепер перейдемо власне до інсталяції.
Крок1. Переходимо на сайт www.wampserver.com/en/
Натискаємо в меню Download, побачимо кілька версій програми для завантаження. Вибираємо необхідну нам (в залежності від вашої Windows та версій програм, які включені в збірку).
Крок2. Завантажуємо файли
Я обрав наступну збірку 32 bits & PHP 5.4.
Не забувайте, що для роботи WAMP потрібно встановити також Visual C++ 2010 SP1 Redistributable Package. Тому завантажуємо спочатку цей пакет, встановлюємо його і після цього завантажуємо і встановлюємо WAMP.
Крок3. Встановлення WAMP
Встановлюється WAMP, як і всі інші програми на Windows, ніяких додаткових введень кодів, налаштувань конфігурації і такого іншого.
Думав навести тут скріншоти кожного етапу інсталяції, але вирішив, що вони стандартні і не потребують окремої уваги.
В кінці інсталяції програма спитає ваш браузер по-замовчуванню, для того, щоб синхронізуватись з ним. Вибираємо свій браузер і рухаємось далі.
Крок4. Запуск і робота в WAMP
Запустивши сервер, в треї системи(нижня полоска біля годинника) ви помітите значок WAMP. Він змінює світ колір під час запуску або якихось проблем, коли значок червоний – сервер ще не запустився, а коли позеленів , то можна працювати.
Клікнувши по іконці сервера, відкриється меню управління, звідси можна перейти зразу на корінь сервера або в phpMyAdmin, переглянути і внести зміни в конфігураційні файли. Внизу кнопки старту, зупинки та рестарту сервера.
В WAMP дуже добре продумано внесення певних змін в конфігураційні файли, ми просто обираємо серед списку, н-д, PHP налаштування, і ставимо галочки навпроти потрібних налаштувань. Після цього сервер сам перезапуститься, щоб внесені зміни вступили в силу.
Ну і останнє, на що ми поглянемо – початкова сторінка серверу. Заходимо в браузер і вводимо в адресу localhost, інколи браузери починають шукати дане слово через пошукові системи, тоді вводимо http://localhost. Ви повинні побачити ось таку сторінку.
На стартовій сторінці серверу вказані підключені модулі, є лінки на phpinfo() та phpMyAdmin, а внизу подані Your Projects, це всі проекти, які наявні на сервері. У мене є кілька проектів, тому вибиває їх список, у вас же має бути пусто.
До слова, всі проекти (а це ніщо інше, як папки з файлами) повинні бути розміщені в папці wamp\www
Детальніше роботу з цим сервером буде розглянуто пізніше, коли ми створимо невеликий сайт з нуля.
Наразі все, чекаю коментарів і зауважень.
До наступних уроків!