Як встановити Денвер (Denwer)

 

Як уже згадувалось в оцій статті локальний сервер доволі важлива річ, тому при виборі який саме лок. сервер встановити на свій ПК слід керуватись тим наскільки ви «продвинуті» в веб технологіях і що ви хочете «витиснути» з сервера. На мою думку новачкам, та й не тільки, цілком підійде Denwer(читається як Денвер). В цій статті  я розкажу як встановити Denwer на ваш ПК.

Завантажте Denwer з www.denwer.ru

 

Пакет встановлює Apache 2 + SSL, PHP 5.3, MySQL 5.1, phpMyAdmin. Тому не потрібно нічого довантажувати і не потрібно самому налаштовувати всі компоненти. Просто, зручно, швидко.

Отже, завантаживши пакет, запустіть його.

Відкриється сторінка в браузері з інструкціями, закриваємо її.

Побачимо наступне Dos-вікно з покроковими інструкціями.

Жмемо Enter.

Програма встановлення запропонує вибрати каталог у який буде встановлено Denwer. Якщо вам потрібна переносна версія сервера,тобто щоб вона працювала на різних комп’ютерах, можна встановити її на флеш-носій – для цього прописуємо букву флеш носія і жмемо Enter, якщо ж сервер буде використовуватись тільки на вашому комп’ютері, то жмемо одразу Enter.

Інсталятор спитає чи ми погоджуємось встановити в вибрану папку Denwer, потрібно набрати букву “y” (yes) і натиснути Enter.

Обираємо віртуальний диск для розміщення файлів сервера, значення букви диска не грає ролі, тільки треба дотримуватись умови, що буква має бути оригінальною у вашій системі. По замовчуванню  програма пропонує букву [Z], якщо у вашій системі немає диску з таким іменем, тоді можете сміло натискати Enter.

Далі програма пропонує вибрати режим роботи Denwer

1)віртуальний диск створюється при завантаження операційної системи і вимикається при завершенні ОС

2)віртуальний диск буде створюватись тільки при запуску сервера, а після зупинки – буде вимикатися

Рекомендується використовувати перший варіант.

Вибираємо цифру «1» і натискаємо Enter.

Програма запитає чи варто створювати ярлики на робочому столі, для зручності. Підтверджуємо.

По закінченню встановлення відкриється сторінка у браузері такого вигляду.

Усе, Denwer встановлено!

Щоб провірити чи все працює добре запустіть Denwer.У вас на робочу столі повинно бути три ярлика: Start Denwer(Ввімкнення сервера), Stop Denwer(Вимкнення сервера),Restart Denwer(перезапуск сервера).

В браузері в рядок адреси наберіть http://localhost/ і якщо все добре, вам відкриється сторінка для роботи з Денвером.

 

Примітка. Денвер може некоректно працювати коли одночасно ввімкнений Skype. Цю проблему легко можна вирішити.


Для цього заходити в Skype "Інструменти--Налаштування--Додатково--З'єднання" і забираємо галочку біля пункту "Використовувати порти 80 і 443 у якості вхідних альтернативних".Перезавантажуємо Skype і усе працює.

Несумісність, зокрема, виникає через однакові порти які використовує Denwer i Skype.