Урок1. Переваги HTML5

Думаю багато вже чули про HTML5? Якщо ні, то HTML5 стане для вас приємним сюрпризом.

Я думаю ця технологія заслуговує детального розгляду, тому їй буде присвячено кілька уроків на сайті. Я буду враховувати, що ви знайомі чи працювали з HTML попередніх версій або хоча б розумієте саму суть технології, якщо ж ні можете прочитати "А шо таке HTML?" або відповідну статтю в Вікіпедії.

Будемо знайомитись з перевагами і новинками HTML5.

 

1.Структура (семантика) документа

В HTML нарешті з’явився цілий ряд нових семантичних тегів, які служать для створення більш змістовної організації веб-сторінок. Це такі теги, як: <header>, <article>, <footer>, <nav>, <aside>, <section>. Деякі теги HTML4 визнали застарівшими, деякі змінили своє значення і атрибути.

2.Графічні можливості

Новий елемент <canvas> створений для роботи з 2D графікою, що створює безліч нових можливостей для впровадження на сторінки. <сanvas> являє собою динамічну поверхню для програмного малювання та різних операцій над графікою.

3. Мультимедіа

Додана підтримка мультимедійного контенту за допомогою тегів <video> та<audio>.

4. Геолокація

Зчитування геолокації стало можливо завдяки функціям getCurrentPosition і watchPosition. Щоправда браузер буде запитувати дозволу перед проведенням операції, оскільки в специфікації вказано, що без дозволу браузери не мають права відправляти геодані.

5. JavaScript API

API для роботи з графікою і мультимедією в новому HTML5, перетягування об’єктів(Drag & Drop методи) та інші можливості.

6. Нові елементи веб-форм

З’явилися також нові елементи для веб-форм, які знову ж таки розширюють функціонал сторінки і поле для фантазії кодера.

7. Локальне сховище

Кешування даних не лишилось не поміченим, куки, які вже морально застаріли і не всюди годяться, тепер можуть бути замінені на локальне сховище на стороні клієнта. Інформацію можна зберігати на пристрої клієнта в набагато більшому розмірі і з ширшими можливостями, ніж у куків.

 

 

Ось такий перелік новинок вийшов. В наступному уроці, я розкажу і приведу приклади створення семантично правильної структури сторінки з допомогою нових тегів.

Щасти!